09. september 2020 - 12:00
Mont des Arts,8, Brussels 1000, Brussels
Deel het op:

Future Man 2052 | woensdag, 09. september 2020

Wystawa studentów i absolwentów ASP Łódź pt. Future Man 2052,

w ramach Brussels Design September 2020.

Kuratorzy: dr Dominika Krogulska-Czekalska, dr Anna Wrzesień

Wernisaż: 08.09.2020, godz. 18.00

Miejsce: Napiórkowska Gallery, Mont des Arts,8, Brussels 1000Uczestnicy wystawy:

1. Kamila Lewandowska

2. Anna Grabowska

3. Zuzanna Wójcik

4. Dominika Gacka, Julia Piekarska

5. Aleksandra Bonikowska

6. Magda Szadkowska

7. Pola Piestrzeniewicz

8. Witek Gretzyngier

9. Kacper Witkowski

10. Patrycja Gorzela

11. Paulina Karolina Bal Gral, Wiktoria Ryplewska, Ola Rysak, Iga Sowa, Blanka PrzedpełskaAutor identyfikacji: dr Jakub StępieńDizajn inkluzywny, naprawczy czy allocentryczny, to zagadnienia coraz częściej rozpoznawane przez projektantów jako właściwy kierunek działania i alternatywa dla wyczerpanej i szkodliwej formuły antropocentrycznej.

Mając to na względzie poszukujemy przykładów wychodzenia poza własne potrzeby, własne ego i przede wszystkim poza estetyzację zawłaszczającą miano projektowania.

Zastanówmy się „co jeśli?” i niech naszą misją stanie się rozwijanie kultury głębszej refleksji poprzedzającej działanie.

Diagnoza największych problemów ekosystemu odsyła nas do haseł takich jak; plastik, co2, woda, susza, degradacja, odpady, czy nadmierna konsumpcja, które są ze sobą ściśle powiązane i sprzężone. Na pierwszy plan jednak wysuwają się nierówności społeczne, wciąż bagatelizowane, które mają być największym zagrożeniem dla przyszłego funkcjonowania człowieka.

To właśnie nasza wyjątkowa wrażliwość, spostrzegawczość, zdolność do analizowania i abstrahowania, czyli cechy które pozwalają nam tworzyć i projektować, stanowią o naszym potencjale dzięki któremu możemy zaproponować wizje przyszłości alternatywne do analiz ekonomistów, czy naukowców, być może bardziej komunikatywne i o większej sile oddziaływania.

Czy projektant i artysta może, nie wytwarzając przedmiotów, realizować swoją rolę w społeczeństwie? A jaki przedmiot może dodać rzeczywistą wartość do życia naszego i planety?

Interesuje nas Twoja odpowiedź.

http://www.designseptember.be/index-uk.html

https://bds.lodzkie.pl/

https://www.youtube.com/channel/UCSV29RCYMvZSTwXAy_A4J7A#polishdesign #art #Futurman #ecomake#ecodesign#asplodz#lodzkie#promujelodzkie#designinlodzkie#exhibition#responsiblerecreation#responsibledesign#conciousness#critical